#2239

Anonym

    Mari:

    Ahoj Jula, úplne rozumiem, že na začiatku školského roka môže byť
    všetkých povinností naozaj priveľa. Ak je to ale pocit, ktorý máš len
    krátko, skúsila by som sa najprv spýtať spolužiakov alebo učiteľov, či
    by ti napríklad s učivom, ktorému nerozumieš, vedeli pomôcť, alebo by som
    si zaviedla diár, v ktorom by som mala lepší prehľad školských
    povinností a dôležitých termínov, čo by ti pomohlo stíhať všetko
    načas. Ak ale tento pocit v tebe pretrváva dlhšie, porozprávala by som sa
    o tom najprv s osobou, ktorej dôveruješ (kamaráti, rodičia, prípadne
    výchovná poradkyňa) a až tak sa rozhodla pre zmenu školy. Držím
    ti palce.