#2395

Anonym

    Nika:

    Ahoj Sabina, chápem tvoje obavy a strach z vyšetrenia. Rada by som ti
    odpovedala na tvoje otázky, napíšem ti, čo viem. Gynekologické vyšetrenie
    začína rozhovorom s gynekológom (dôvod návštevy, menštruačný cyklus
    atď.). Na tieto otázky by bolo dobré odpovedať pravdivo. Vyšetrenie sa
    potom odvíja od charakteru problému a toho, čo si alebo nie si panna. Ak si
    panna, nemôžu ti robiť presne to isté, čo ženám, ktoré už mali
    pohlavný styk. Môžu ti urobiť vyšetrenie pohľadom (prehliadka vonkajších
    pohlavných orgánov), vyšetrenie pohmatom, ak to bude nutné, vyšetrenie cez
    konečník (ak si panna), ak už nie si panna, tak ti pravdepodobne urobia
    klasické vyšetrenie cez pošvu. U panien sa niekedy vyšetruje pošva a
    maternica vaginoskopom. Nemôžem ti však úplne nič zaručiť, pretože
    priebeh vyšetrenia môže byť u každého lekára dosť individuálny.
    Gynekologické vyšetrenie nebolí a nezvykne trvať veľmi dlho. Hlavne
    gynekologické vyšetrenie neodkladaj, pretože zdravie je dôležité aj
    v tejto oblasti. Neboj sa. Držím ti prsty.