Anonym
Stellan:
Som dospelý, ale ešte chodím na vysokú školu. Dospelých odborníkov už
navštevujem viac ako 7 rokov. Na linku nezábudka 0800 800 566 volávam
pravidelne. Zvyknem volať aj na vašu Linku Detskej Dôvery. Bohužiaľ mi to
nepomáha. Už som toho veľa skúsil, ale bez výsledkov a som z toho
zúfalý. Nad samovraždou rozmýšľam pravidelne už niekoľko rokov. Teraz je
to ešte intenzívnejšie. Nemám veľkú nádej, že by môj život mohol byť
lepší. Môj život bol utrpenie od detstva a nikdy som nemával svetlejšie
obdobia. Väčšinou ľudia, ktorí sa dostali zo psychických ochorení, sú
takí, že pred ochorením mali dobré obdobia, a podarilo sa im ich obnoviť.
Ja sa nemám ako vrátiť k dobrým obdobiam, keďže som nikdy také nemal.
Možno som tu dobre na linke detskej dôvery v rovesníckej poradni. Všetky
moje problémy, kvôli ktorým teraz príšerne trpím pochádzajú z detstva.
Mal som v detstve desiatky ťažkých tráum, trápení a problémov. Ale
vôbec nikomu som sa s tým nikdy nezdôveril. Hrozne som mal strach sa
zdôveriť, a nekonečne som sa hanbil. Ani som nemal blízku osobu. Priateľov
som vôbec nemal. Možno keby som tu začal po jednom riešiť všetky bolesti
z detstva, tak možno by mi to pomohlo.
