#2713

Anonym

    Lola:

    Ďakujem za odpoveď ❤. Mám problém s jedením. Nie fyzický, ale
    psychický. Som nespokojná sama so sebou, teda, bolo by výstižnejšie, keby
    som povedala, že sa úplne nenávidím. Snažím sa jesť normálne, no
    v hlave sa mi pri každom jedle premieta, koľko to má kalórií a ako veľmi
    z toho priberiem. Strašne sa bojím, že priberiem a budem tučná. Čo si
    pamätám, tak to začalo, už keď som mala asi 5 rokov. Z jedla často
    pociťujem strach a úzkosť. Pri cvičení tiež len premýšľam, koľko pri
    tom spálim kalórií. Nedokážem jedlo vnímať ako bežnú súčasť života.
    Mám obdobia, kedy jem normálne, no aj tak mám pri tom také stavy, ako som
    spomínala vyššie – úzkosť, rozmýšľam, koľko má to jedlo asi
    kalórií atď. A potom mám obdobia, pri ktorých držím hladovky a extrémne
    cvičím. To väčšinou netrvá dlhšie ako pár dní, lebo to nezvládnem.
    Viem, že takýmto spôsobom sa oberám o radosť zo života a už som kvôli
    tomu mala aj myšlienky na samovraždu. Neviem, či je to normálne. Vôbec
    neviem, ako sa mám toho zbaviť.