Anonym
Lola:
Ďakujem za odpoveď ❤. Mám problém s jedením. Nie fyzický, ale
psychický. Som nespokojná sama so sebou, teda, bolo by výstižnejšie, keby
som povedala, že sa úplne nenávidím. Snažím sa jesť normálne, no
v hlave sa mi pri každom jedle premieta, koľko to má kalórií a ako veľmi
z toho priberiem. Strašne sa bojím, že priberiem a budem tučná. Čo si
pamätám, tak to začalo, už keď som mala asi 5 rokov. Z jedla často
pociťujem strach a úzkosť. Pri cvičení tiež len premýšľam, koľko pri
tom spálim kalórií. Nedokážem jedlo vnímať ako bežnú súčasť života.
Mám obdobia, kedy jem normálne, no aj tak mám pri tom také stavy, ako som
spomínala vyššie – úzkosť, rozmýšľam, koľko má to jedlo asi
kalórií atď. A potom mám obdobia, pri ktorých držím hladovky a extrémne
cvičím. To väčšinou netrvá dlhšie ako pár dní, lebo to nezvládnem.
Viem, že takýmto spôsobom sa oberám o radosť zo života a už som kvôli
tomu mala aj myšlienky na samovraždu. Neviem, či je to normálne. Vôbec
neviem, ako sa mám toho zbaviť.
