Anonym
Radka, rovesnícka poradkyňa:
Ahoj Lola, chápem, že si sa ocitla v ťažkej situácii, ktorá ťa
trápi. Myslím, že väčšina dospievajúcich dievčat sa ocitne raz
za čas v situácii, keď rozmýšľa nad sebou, svojou postavou a nie je
s niečim spokojná. Je v poriadku, ak sa snažíš jesť zdravo, ak
chceš cvičiť kvôli tomu, že sa chceš cítiť fit. Nie je ale
v poriadku, ak sa kvôli tomu trápiš, hľadáš spôsoby ako prejsť
na bulímiu (snaha vyvracať jedlo, ktoré zješ), hladuješ a necítiš
sa psychicky dobre. Zdôveriť sa školskej psychologičke je skvelý
nápad, ale ak to teraz nie je možné, tak zatiaľ môžeš napísať
na náš chat, ktorý funguje od 14:00 do 19:00 každý pracovný deň.
Taktiež by si mohla skúsiť zdôveriť sa rodičom alebo niekomu,
s kým tráviš veľa času a pomohol by ti, psychicky by ťa podporil a
priviedol na iné myšlienky. Dúfam, že sa tvoje problémy čoskoro
vyriešia a ty budeš opäť šťastná.
