Anonym
Mia, rovesnícka poradkyňa:
Ahoj, rozumiem, že sa kvôli tejto osobe trápiš, ale je veľmi
obdivuhodné, že aj napriek tomu chceš túto situáciu nejako vyriešiť a
rozhodla si sa nám napísať. Podľa môjho osobného názoru to, čo
opisuješ, rozhodne nevyzerá ako zdravý vzťah medzi dvoma ľuďmi, ani len
kamarátsky. Na jednej strane je dôležité povedať, že aj keď toho chlapca
poznáš cez svoju kamarátku, nikdy v živote si sa s ním nestretla a aj
keď môžeš mať pocit, že ho cez chat poznáš, v skutočnosti to,
bohužiaľ, nie je pravda. Navyše, keď bola možnosť, aby sa s tebou
stretol, nezachoval sa k tebe pekne. A ešte aj fakt, že v tomto vašom
vzťahu figuruje ešte niekto ďalší naozaj nenasvedčuje tomu, že chlapec je
niekto, kto by si ťa bol schopný vážiť a naozaj ľúbiť, ak by váš
vzťah už bol aj vážnejší. Je však úplne v poriadku cítiť sa
nešťastne, hlavne ak si dlhodobo mala pocit, že si konečne stretla niekoho,
s kým si rozumieš. Osobne by som odporúčala v prvom rade prerušiť
všetky kontakty s danou osobou, dokonca si ju možno zablokovať na
sociálnych sieťach. Je tiež úplne normálne poriadne sa vyplakať a
smútiť, postupne sa však snaž svoju myseľ zamestnať nejakými príjemnými
aktivitami, ktoré by ťa priviedli na iné myšlienky – seriály, filmy,
knižky, prechádzky… Prípadne, ak sa na to cítiš, skús sa so svojím
problémom zdôveriť aj nejakej kamarátke, ktorej dôveruješ. Ak by však
v tebe depresívne pocity pretrvávali, neváhaj nám napísať do chatu na
tejto stránke. Držím palce.
