#2839

Anonym

    Mia, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj, rozumiem, že sa kvôli tejto osobe trápiš, ale je veľmi
    obdivuhodné, že aj napriek tomu chceš túto situáciu nejako vyriešiť a
    rozhodla si sa nám napísať. Podľa môjho osobného názoru to, čo
    opisuješ, rozhodne nevyzerá ako zdravý vzťah medzi dvoma ľuďmi, ani len
    kamarátsky. Na jednej strane je dôležité povedať, že aj keď toho chlapca
    poznáš cez svoju kamarátku, nikdy v živote si sa s ním nestretla a aj
    keď môžeš mať pocit, že ho cez chat poznáš, v skutočnosti to,
    bohužiaľ, nie je pravda. Navyše, keď bola možnosť, aby sa s tebou
    stretol, nezachoval sa k tebe pekne. A ešte aj fakt, že v tomto vašom
    vzťahu figuruje ešte niekto ďalší naozaj nenasvedčuje tomu, že chlapec je
    niekto, kto by si ťa bol schopný vážiť a naozaj ľúbiť, ak by váš
    vzťah už bol aj vážnejší. Je však úplne v poriadku cítiť sa
    nešťastne, hlavne ak si dlhodobo mala pocit, že si konečne stretla niekoho,
    s kým si rozumieš. Osobne by som odporúčala v prvom rade prerušiť
    všetky kontakty s danou osobou, dokonca si ju možno zablokovať na
    sociálnych sieťach. Je tiež úplne normálne poriadne sa vyplakať a
    smútiť, postupne sa však snaž svoju myseľ zamestnať nejakými príjemnými
    aktivitami, ktoré by ťa priviedli na iné myšlienky – seriály, filmy,
    knižky, prechádzky… Prípadne, ak sa na to cítiš, skús sa so svojím
    problémom zdôveriť aj nejakej kamarátke, ktorej dôveruješ. Ak by však
    v tebe depresívne pocity pretrvávali, neváhaj nám napísať do chatu na
    tejto stránke. Držím palce.