#2984

Anonym

    Mia, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj Sofia, rozumiem, že sú pre teba tieto zmeny v tvojom tele čosi nové
    a sama nevieš, ako k nim pristupovať. Rada by som ťa však ubezpečila, že
    je úplne v poriadku a pre ženy úplne bežné, aby dostali menštruáciu a
    všetky sme ju raz dostali aj prvýkrát. Menštruácia je dokonca znakom, že
    sme zdravé, že všetko v našom tele funguje, ako má a že aj ty sa postupne
    meníš na ženu, ktorá bude môcť mať v budúcnosti deti. Rozumiem však,
    že je to pre teba akési nečakané a možno čiastočne nepríjemné
    prekvapenie. Ak by si si nebola ohľadom niečoho čo sa menštruácie týka
    istá alebo mala ešte ďalšie otázky, skúsila by som sa obrátiť na tvoju
    mamku, babku, sestru, kamarátku alebo kohokoľvek, komu dôveruješ. Stále
    nám tiež môžeš napísať aj sem. Držím palce.