Anonym
Mia, rovesnícka poradkyňa:
Ahoj Sofia, rozumiem, že sú pre teba tieto zmeny v tvojom tele čosi nové
a sama nevieš, ako k nim pristupovať. Rada by som ťa však ubezpečila, že
je úplne v poriadku a pre ženy úplne bežné, aby dostali menštruáciu a
všetky sme ju raz dostali aj prvýkrát. Menštruácia je dokonca znakom, že
sme zdravé, že všetko v našom tele funguje, ako má a že aj ty sa postupne
meníš na ženu, ktorá bude môcť mať v budúcnosti deti. Rozumiem však,
že je to pre teba akési nečakané a možno čiastočne nepríjemné
prekvapenie. Ak by si si nebola ohľadom niečoho čo sa menštruácie týka
istá alebo mala ešte ďalšie otázky, skúsila by som sa obrátiť na tvoju
mamku, babku, sestru, kamarátku alebo kohokoľvek, komu dôveruješ. Stále
nám tiež môžeš napísať aj sem. Držím palce.
