#2997

Anonym

    Mia, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj Majka, rozumiem, že ťa táto situácia veľmi trápi a som rada, že
    si sa nám ozvala. Je od teba veľmi zrelé a rozumné, že si uvedomuješ, že
    sebapoškodzovanie ako dôsledok riešenia tvojho problému s úzkosťami nie
    je správne, čo je rozhodne prvý krok k tomu, aby si s tým zabojovala.
    Naozaj ma mrzí situácia s tvojimi rodičmi, no podľa môjho názoru by si sa
    s tým pre začiatok určite mala niekomu zveriť – či už kamarátke,
    súrodencovi, školskej psychologičke alebo obľúbenej učiteľke –
    jednoducho hocikomu, komu dôveruješ. Tento človek by ti napr. vedel pomôcť
    v tom, že by si sa mu ozvala (zatelefonovala, napísala) kedykoľvek by si
    mala chuť si ublížiť a porozprávali ste sa o celej tej situácii, pričom
    by ti to zároveň mohlo pomôcť napokon po tejto možnosti nesiahnuť. Pokojne
    však napíš aj nám do chatu na tejto stránke a aj tam ti možno poradia
    niečo užitočné, pretože v tejto situácii je naozaj dôležité, aby si na
    ňu neostala sama. V druhom rade by som skúsila skúmať samú seba a hľadať
    príčinu vzniku tvojich úzkostí, pretože ich odstránenie by ťa zároveň
    odklonilo od sebapoškodzovania. Skús preskúmať okolnosti, za ktorých sa ti
    úzkosti vracajú a posnaž sa im vyhýbať – či už ide o jednotlivé
    denné situácie alebo osoby. Samozrejme, kedykoľvek nám tiež môžeš
    napísať aj tu, do poradne. Neboj sa, nie si na to sama. Držím palce.