Anonym
Mia, rovesnícka poradkyňa:
Ahoj, ďakujem, že si sa nám ozvala. Rozumiem, že hlavne teraz počas
pandémie sú ľudské vzťahy vyostrené, na základe čoho môžeš cítiť
úzkosť či smútok, čo je úplne v poriadku. Zároveň je skvelé, že sa so
sebapoškodzovaním snažíš bojovať a vyhnúť sa mu, pretože to len
ukazuje, aká si silná. V prvom rade by som sa zamerala na to, čo v tebe
vyvoláva pocity, že sa chceš sebapoškodzovať – či je to už samotný
smútok z izolácie, hádky rodičov a pod. S rodičmi by som sa v prvom rade
porozprávala a úprimne im povedala, že ťa ich hádanie robí nešťastnou.
Okrem toho by som však skúmala, čo okrem hádok je ešte tým spúšťačom a
snažila sa mu buď vyhýbať alebo ho aktívne odstraňovať, keď príde.
Prípadne keď ťa to opäť bude lákať, napíš nám opäť sem, priamo do
chatu. Držím palce a neprestaň bojovať.
