#3067

Anonym

    Mia, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj, ďakujem, že si sa nám ozvala. Rozumiem, že hlavne teraz počas
    pandémie sú ľudské vzťahy vyostrené, na základe čoho môžeš cítiť
    úzkosť či smútok, čo je úplne v poriadku. Zároveň je skvelé, že sa so
    sebapoškodzovaním snažíš bojovať a vyhnúť sa mu, pretože to len
    ukazuje, aká si silná. V prvom rade by som sa zamerala na to, čo v tebe
    vyvoláva pocity, že sa chceš sebapoškodzovať – či je to už samotný
    smútok z izolácie, hádky rodičov a pod. S rodičmi by som sa v prvom rade
    porozprávala a úprimne im povedala, že ťa ich hádanie robí nešťastnou.
    Okrem toho by som však skúmala, čo okrem hádok je ešte tým spúšťačom a
    snažila sa mu buď vyhýbať alebo ho aktívne odstraňovať, keď príde.
    Prípadne keď ťa to opäť bude lákať, napíš nám opäť sem, priamo do
    chatu. Držím palce a neprestaň bojovať.