#5057

Anonym

    Saška, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj, ďakujem, že si sa ozvala práve do rovesníckej poradne. Mrzí ma
    tvoja situácia so spolužiačkou a aj výsledkami v škole. Veľakrát
    vnímame veci okolo nás nefér, napriek tomu, že to možno iní tak nevidia.
    Rozumiem, že ťa hnevá, že má tvoja spolusediaca dobré výsledky, ak ich
    dosiahla podvodom a aj to, že ju učitelia uprednostňujú na súťažiach.
    V prvom rade ti chcem povedať, že je fajn učiť sa hlavne pre seba a svoj
    osobný rozvoj a až v druhom rade pre známky a pochvaly. To, čo sa
    naučíš, ti nikto nevezme, bez ohľadu na výslednú známku alebo úspech
    v súťaži. Podľa toho čo píšeš, predpokladám, že si so svojou
    spolusediacou veľmi nerozumieš a vadí ti na nej viacero vecí. Možno by
    nebolo zlé porozprávať sa o tom s triednou učiteľkou a zvážiť, či by
    ste nemohli sedieť s niekým iným alebo aspoň oddelene. Ak by to náhodou
    nevyšlo, skús sa na poznámky spolusediacej alebo iných spolužiakov veľmi
    nezameriavať alebo z danej situácie odíď a rozprávaj sa s niekým iným.
    Tiež nezabúdaj, že výsledky v škole nie sú všetko a ty môžeš vynikať
    v iných veciach, ako je napríklad šport alebo nejaké umenie. Držím ti
    palce nech sa ti to podarí čím skôr vyriešiť!