Anonym
Saška, rovesnícka poradkyňa:
Ahoj, ďakujem, že si sa ozvala práve do rovesníckej poradne. Mrzí ma
tvoja situácia so spolužiačkou a aj výsledkami v škole. Veľakrát
vnímame veci okolo nás nefér, napriek tomu, že to možno iní tak nevidia.
Rozumiem, že ťa hnevá, že má tvoja spolusediaca dobré výsledky, ak ich
dosiahla podvodom a aj to, že ju učitelia uprednostňujú na súťažiach.
V prvom rade ti chcem povedať, že je fajn učiť sa hlavne pre seba a svoj
osobný rozvoj a až v druhom rade pre známky a pochvaly. To, čo sa
naučíš, ti nikto nevezme, bez ohľadu na výslednú známku alebo úspech
v súťaži. Podľa toho čo píšeš, predpokladám, že si so svojou
spolusediacou veľmi nerozumieš a vadí ti na nej viacero vecí. Možno by
nebolo zlé porozprávať sa o tom s triednou učiteľkou a zvážiť, či by
ste nemohli sedieť s niekým iným alebo aspoň oddelene. Ak by to náhodou
nevyšlo, skús sa na poznámky spolusediacej alebo iných spolužiakov veľmi
nezameriavať alebo z danej situácie odíď a rozprávaj sa s niekým iným.
Tiež nezabúdaj, že výsledky v škole nie sú všetko a ty môžeš vynikať
v iných veciach, ako je napríklad šport alebo nejaké umenie. Držím ti
palce nech sa ti to podarí čím skôr vyriešiť!
