#5243

Anonym

    Laci, rovesnícky poradca:

    Ahoj, ďakujeme že si sa rozhodla napísať do Rovesníckej poradne.

    Určite sa nie je za čo hanbiť, a nemusíš sa ani ničoho báť. V tvojom
    veku je to úplne normálne. Si v procese objavovania samej seba, svojej
    identity, svojich pocitov. Dospievaš, čo znamená že tvoje telo sa mení, tak
    isto ako tvoje myslenie a to ako prežívaš rôzne situácie. Masturbovanie
    k tomu patrí. Nie je to nič nelegálne. A to že si sa s tým zdôverila
    svojej mame je celkom výnimočné. Väčšina dospievajúcich sa o tom bojí
    rozprávať. Poviem to ešte raz: Neurobila si nič zlé, vlastne sa ti darí
    celkom dobre. Všetko čo prežívaš je úplne normálne pre dospievajúcich
    tvojho veku. Tak sa o to veľmi neboj. Ak ešte budeš mať problémy alebo
    budeš potrebovať poradiť, môžeš nás kontaktovať cez mail (odkazy@linkadeti.sk),
    Skype (linkadeti), telefón (0907 401 749), alebo aj cez chat. Prajem veľa
    šťastia a pokoja