Anonym
Laci, rovesnícky poradca:
Ahoj, ďakujeme že si sa rozhodla napísať do Rovesníckej poradne.
Určite sa nie je za čo hanbiť, a nemusíš sa ani ničoho báť. V tvojom
veku je to úplne normálne. Si v procese objavovania samej seba, svojej
identity, svojich pocitov. Dospievaš, čo znamená že tvoje telo sa mení, tak
isto ako tvoje myslenie a to ako prežívaš rôzne situácie. Masturbovanie
k tomu patrí. Nie je to nič nelegálne. A to že si sa s tým zdôverila
svojej mame je celkom výnimočné. Väčšina dospievajúcich sa o tom bojí
rozprávať. Poviem to ešte raz: Neurobila si nič zlé, vlastne sa ti darí
celkom dobre. Všetko čo prežívaš je úplne normálne pre dospievajúcich
tvojho veku. Tak sa o to veľmi neboj. Ak ešte budeš mať problémy alebo
budeš potrebovať poradiť, môžeš nás kontaktovať cez mail (odkazy@linkadeti.sk),
Skype (linkadeti), telefón (0907 401 749), alebo aj cez chat. Prajem veľa
šťastia a pokoja
