#5411

Anonym

    Laci, rovesnícky poradca:

    Ahoj Veronika, cením si že si nám napísala do Rovesníckej poradne.
    Chápem tvoje obavy. Mnoho detí v tvojom veku si nie je istých, čo je dobré
    a čo zlé. Jedna vec, ktorú musíme pochopiť, je, že každý je iný. Čo je
    normálne pre niekoho, nemusí byť normálne pre niekoho iného. Tínedžeri
    prechádzajú najväčšou zmenou v živote človeka. to zahŕňa hormonálne
    zmeny, zmeny výšky a hmotnosti. V určitých fázach života vyzeráme inak
    ako ostatní. Hlavná vec je užívať si život. Nestresuj sa problémami ako
    sú tieto. Potešenie z dobrého jedla si neodopieraj, no ani to nepreháňaj.
    A cvičenie nám vždy pomôže cítiť s lepšie a mať dobrú náladu –
    čo je dôležité pre udržanie si zdravého ducha. Pokiaľ sa pravidelne
    hýbeš, ješ zdravo a v normálnych porciách no napriek tomu tvoja váha
    dlhodobo nezodpovedá tvojim predstavám, je vhodné sa poradiť buď s niekým
    blízkym, alebo so svojím všeobecným lekárom. Prajem všetko dobré