22. januára 2025 o 19:51
#5445
Anonym
Oly, rovesnícka poradkyňa:
Ahoj. Ďakujem, že si nám napísal/-a. Je normálne mať strach pred
návštevou psychiatra, hlavne ak ideš prvýkrát. Psychiater je tam ale na to,
aby ti pomohol a vypočul ťa, nie aby ťa súdil. Pravdepodobne sa ťa opýta
na to, ako sa cítiš, čo prežívaš, ako vyzerajú tvoje dni alebo či ťa
niečo trápi. Nemusíš sa báť a pokojne odpovedaj len na to, čo budeš
chcieť. Je to hlavne o tom, aby ste spoločne našli spôsoby, ktoré ti
pomôžu cítiť sa lepšie. Je fajn, že si sa rozhodol/-la spraviť tento
krok. Verím, že to zvládneš.
