#5496

Anonym

    Baška, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj Zoja, som rada že si nám napísala. Veľmi dobre poznám tento pocit.
    Na začiatku by som ti odporúčila vyhýbať sa takýmto situáciám, ktoré
    sú ti nepríjemné a vyvolávajú v tebe nepríjemné pocity. Ak si myslíš,
    že by konverzácia smerovala k hádke, ukonči ju. Nezabúdaj na slušné a
    zdvorilé ukončenie konverzácie. Taktiež sa skús porozprávať s mamou,
    o tom čo ťa trápi a čo je spúšťačom tvojho smútku. Komunikácia
    s ňou ti môže pomôcť, no nemusí to byť pravidlo. Nepríjemné slová si
    neber k srdcu. Pri kontrole tvojho smútku ti môže pomôcť, keď budeš
    ignorovať niektoré slová. Osobu však neignoruj, môže to viesť ešte
    k väčším konfliktom. Ak ešte budeš mať problémy alebo budeš
    potrebovať poradiť, môžeš nás kontaktovať cez mail (odkazy@linkadeti.sk),
    Skype (linkadeti), telefón (0907 401 749), alebo aj cez chat. Prajem veľa
    šťastia.