Anonym
Baška, rovesnícka poradkyňa:
Ahoj Zoja, som rada že si nám napísala. Veľmi dobre poznám tento pocit.
Na začiatku by som ti odporúčila vyhýbať sa takýmto situáciám, ktoré
sú ti nepríjemné a vyvolávajú v tebe nepríjemné pocity. Ak si myslíš,
že by konverzácia smerovala k hádke, ukonči ju. Nezabúdaj na slušné a
zdvorilé ukončenie konverzácie. Taktiež sa skús porozprávať s mamou,
o tom čo ťa trápi a čo je spúšťačom tvojho smútku. Komunikácia
s ňou ti môže pomôcť, no nemusí to byť pravidlo. Nepríjemné slová si
neber k srdcu. Pri kontrole tvojho smútku ti môže pomôcť, keď budeš
ignorovať niektoré slová. Osobu však neignoruj, môže to viesť ešte
k väčším konfliktom. Ak ešte budeš mať problémy alebo budeš
potrebovať poradiť, môžeš nás kontaktovať cez mail (odkazy@linkadeti.sk),
Skype (linkadeti), telefón (0907 401 749), alebo aj cez chat. Prajem veľa
šťastia.
