#5757

Anonym

    Mimi, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj Terezka, som rada, že si sa odvážila napísať do rovesníckej
    poradne. Chápem, že situácia ktorú prežívaš musí byť pre teba veľmi
    náročná. Čo sa týka tvojho brata tak tým, že nemá osemnásť stále
    zaňho nesú zodpovednosť rodičia. Preto sa neboj na nich zatlačiť a
    vysvetliť im, že situácia je vážnejšia ako si oni sami myslia. Môžeš
    požiadať o pomoc aj niekoho iného, napríklad starých rodičov, tetu,
    niekoho komu doveruješ aby konfrontovali tvojich rodičov, pretože niekedy až
    tlak od okolia prinúti rodičov konať. Veľmi ma mrzí, čo všetko náročné
    musíš zažívať. Je úplne pochopiteľne, že v tejto situácii cítiš hnev
    a sklamanie. Rozumiem, že presvedčiť rodičov, že potrebuješ psychologickú
    pomoc musí byt veľmi náročné. Preto sa možno skús obrátiť na niekoho
    iného z tvojho okolia, komu doveruješ, aby vysvetlil tvojim rodičom, že by
    to bolo pre teba prospešné. Neváhaj sa obrátiť aj na linku detskej dôvery
    prostredníctvom telefónu: 0907 401 749, chatu, alebo mailu: odkazy@linkadeti.sk, kde
    sa môžeš porozprávať s odborníkmi. Je obdivuhodné, že aj napriek tomu,
    že ťa systém a rodičia sklamali, tak tebe stále záleží na tvojom bratovi
    a chceš mu pomôcť aj keď to sama nemáš vôbec ľahké. Verím, že sa
    situácia aspoň o niečo zlepší, a že na to nebudeš sama.