#5789

Anonym

    Saška, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj Bianka, ďakujem, že sa ozývaš práve do rovesníckej poradne.
    Chápem, že ťa takáto situácia trápi a je úplne prirodzené, že si
    človek hľadá priateľov, obzvlášť keď je na novom mieste alebo v novom
    kolektíve. Vyzdvihla by som vetu, ktorú si napísala ty sama, že za taký
    krátky čas ešte určite nie je dôvod vzdávať sa. Niekedy s ľuďmi
    nemusíme mať spoločné aktivity ale stačí len to, že máme rovnaké
    názory a rozumieme si a práve o tom sa môžeme aj rozprávať. Môžeš im
    skúsiť povedať niečo o svojich voľnočasových aktivitách alebo sa
    môžete porozprávať aj o niečom čo máte spoločné, v tomto prípade
    pravdepodobne škola. Nie vždy je ľahké nájsť spoločné témy, ale to
    vôbec nemusí vadiť. Vyskúšať môžete aj rôzne spoločenské hry, ktoré
    sú určené na rozvíjanie rozhovorov ako je napríklad hra Človečina.
    Nájsť tých pravých priateľov vie byť náročné, ale určite to stojí za
    to. Môžeš to brať aj ako takú svoju osobnú výzvu, napríklad ísť do
    inej triedy a skúsiť sa niekomu prihovoriť. Veľmi ti držím palce, aby si
    túto novú situáciu čo najlepšie zvládla!