#5828

Anonym

    Mimi, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj Olivka, som rada, že si napísala do rovesníckej poradne. Je úplne
    pochopiteľné, že ťa táto situácia trápi. Aj keď máš pocit, že si
    v tom sama, veľa rovesníkov zažíva tieto pocity. Nezatváraj sa do
    myšlienky, že si navždy sama, lebo ľudia ktorí sa cítili presne ako ty,
    dnes majú priateľov, len to prišlo neskôr než čakali. V prvom ročníku
    na gymnáziu sa vzťahy ešte len formujú a veľa tvojich spolužiakov sa tiež
    snaží nejako zapadnúť. Takže niekedy to vyzerá, že nikoho nezaujíma
    hlbší rozbor, ale v skutočnosti je veľa študentov, ktorí sa cítia ako ty
    a možno si ešte len nenašla tých správnych ľudí pre teba. Môžeš
    skúsiť byť trošku otvorenejšia a nebáť sa byť tá prvá ktorá začne
    konverzáciu, alebo sa môžeš prihlásiť na nejaký nový krúžok v škole,
    ktorý by ťa zaujímal. Ak máš pocit, že je toho na teba priveľa neboj sa
    kontaktovať linku detskej dôvery prostredníctvom telefónu: 0907 401 749,
    mailu: odkazy@linkadeti.sk alebo
    chatu. Verím, že sa čoskoro tvoja sitaucia zlepší, a že sa ti podarí
    nadviazať nejaké nové priateľstva.