Anonym
Mimi, rovesnícka poradkyňa:
Ahoj Olivka, som rada, že si napísala do rovesníckej poradne. Je úplne
pochopiteľné, že ťa táto situácia trápi. Aj keď máš pocit, že si
v tom sama, veľa rovesníkov zažíva tieto pocity. Nezatváraj sa do
myšlienky, že si navždy sama, lebo ľudia ktorí sa cítili presne ako ty,
dnes majú priateľov, len to prišlo neskôr než čakali. V prvom ročníku
na gymnáziu sa vzťahy ešte len formujú a veľa tvojich spolužiakov sa tiež
snaží nejako zapadnúť. Takže niekedy to vyzerá, že nikoho nezaujíma
hlbší rozbor, ale v skutočnosti je veľa študentov, ktorí sa cítia ako ty
a možno si ešte len nenašla tých správnych ľudí pre teba. Môžeš
skúsiť byť trošku otvorenejšia a nebáť sa byť tá prvá ktorá začne
konverzáciu, alebo sa môžeš prihlásiť na nejaký nový krúžok v škole,
ktorý by ťa zaujímal. Ak máš pocit, že je toho na teba priveľa neboj sa
kontaktovať linku detskej dôvery prostredníctvom telefónu: 0907 401 749,
mailu: odkazy@linkadeti.sk alebo
chatu. Verím, že sa čoskoro tvoja sitaucia zlepší, a že sa ti podarí
nadviazať nejaké nové priateľstva.
