Anonym
Anonym:
Ahoj, chápem, že ťa to trápi a prečo to v tebe môže vyvolať pocit,
akoby s tebou bolo niečo v neporiadku. Viem, že to môže znieť ako
klišé, ale naozaj nič to nehovorí o tom, ako atraktívna si, a nič
o tebe. Veľa vecí je o šťastí a o náhode. Ľudia si hľadajú partnerov
v rôznom veku – niektorí s niekým chodia už v 15, iní si niekoho
nájdu až na vysokej škole alebo v práci. A nie je to súťaž. Keď si tak
vezmeš tak veľa ľudí, čo s niekým chodia v skoršom veku, sa nakoniec aj
tak rozídu, a chodiť s niekým až keď ste o trochu starší má aj veľa
výhod – napr. že ste už obaja vyspelejší, viete viacej, čo od vzťahu
potrebujete a aj vám to s väčšou pravdepodobnosťou vydrží. Navyše, ak
mám povedať úprimne – teraz nechcem nijako súdiť tvoje kamarátky, ani
nehovorím, že je to ich prípad – ale vo všeobecnosti, v období
dospievania veľa ľudí s niekým chodí preto, aby boli „cool“, aby sa
mohli chváliť tým, že niekoho majú, alebo preto, aby im to napĺňalo
nejaké emočné potreby. Veľmi pomáha sústrediť sa na to, čo môžeš
ovplyvniť – napr. sa o seba starať (nie prehnane, ale tak, aby si sa ty
cítila vo vlastnej koži dobre), budovať si sebavedomie, stretávať
s s ľuďmi a potom to už väčšinou príde samo. Veľmi ti
držím palce.
