#2198

Anonym

    Mia, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj Lucia, chápem, že je to pre teba náročná situácia, pokiaľ tvojim
    rodičom tak veľmi záleží na známkach. Skúsila by som im to povedať čo
    najskôr a priamo, pretože čím viac to budeš skrývať, tým menej úprimné
    sa to bude navonok zdať. Pokús sa im tiež vysvetliť, prečo si danú známku
    dostala (napr. že si neporozumela učivu alebo ti nesadli otázky na písomke)
    a akým spôsobom si sa z toho poučila. A napokon – neboj sa, aj keď ich
    tvoja správa možno nepoteší, sú to predsa tvoji rodičia a nebudú sa na
    teba hnevať večne. Držím palce.