24. júna 2019 o 16:26
#2198
Anonym
Mia, rovesnícka poradkyňa:
Ahoj Lucia, chápem, že je to pre teba náročná situácia, pokiaľ tvojim
rodičom tak veľmi záleží na známkach. Skúsila by som im to povedať čo
najskôr a priamo, pretože čím viac to budeš skrývať, tým menej úprimné
sa to bude navonok zdať. Pokús sa im tiež vysvetliť, prečo si danú známku
dostala (napr. že si neporozumela učivu alebo ti nesadli otázky na písomke)
a akým spôsobom si sa z toho poučila. A napokon – neboj sa, aj keď ich
tvoja správa možno nepoteší, sú to predsa tvoji rodičia a nebudú sa na
teba hnevať večne. Držím palce.
