Anonym
Mia, rovesnícka poradkyňa:
Ahoj Natália, rozumiem, že celá situácia s rozvodom tvojich rodičov a
hľadania svojho miesta medzi oboma rodičmi či rodinami musí byť naozaj
náročné a je úplne v poriadku, ak ti bude trvať nejaký čas sa s tým
stotožniť. Je pravdepodobné, že si tvoji rodičia a hlavne tvoj otec v sebe
ešte stále nesú emócie z rozvodu a preto sa tak správa. Na druhej strane
to však jeho správanie, ktoré ťa zaťahuje do celého konfliktu, absolútne
neospravedlňuje. Avšak jediné, čo podľa mňa môžeš v tejto situácii
robiť, je byť úprimná k svojmu otcovi a povedať mu, ako to cítiš a že
ti jeho spomínané správanie prekáža. Podľa toho, či ťa bude vôbec
ochotný vypočuť a či bude jeho správanie pokračovať sa potom budeš
vedieť rozhodnúť, či tá snaha udržiavať váš vzťah vôbec za to stojí.
Držím palce.
