#3011

Anonym

    Mia, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj Natália, rozumiem, že celá situácia s rozvodom tvojich rodičov a
    hľadania svojho miesta medzi oboma rodičmi či rodinami musí byť naozaj
    náročné a je úplne v poriadku, ak ti bude trvať nejaký čas sa s tým
    stotožniť. Je pravdepodobné, že si tvoji rodičia a hlavne tvoj otec v sebe
    ešte stále nesú emócie z rozvodu a preto sa tak správa. Na druhej strane
    to však jeho správanie, ktoré ťa zaťahuje do celého konfliktu, absolútne
    neospravedlňuje. Avšak jediné, čo podľa mňa môžeš v tejto situácii
    robiť, je byť úprimná k svojmu otcovi a povedať mu, ako to cítiš a že
    ti jeho spomínané správanie prekáža. Podľa toho, či ťa bude vôbec
    ochotný vypočuť a či bude jeho správanie pokračovať sa potom budeš
    vedieť rozhodnúť, či tá snaha udržiavať váš vzťah vôbec za to stojí.
    Držím palce.