#3383

Anonym

    Mia, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj Paťka, chápem, že tvoj vzhľad je niečo, čo ťa naozaj trápi.
    Zároveň rozumiem, že typický obraz “ženskosti”, ktorý je nám,
    ženám, zo všetkých strán pretláčaný, je, že na to, aby sme boli
    dokonalé, musíme mať okrem iného aj veľké prsia. To však absolútne nie
    je pravda a je to len akýsi spoločnosťou vytvorený obraz. Ja sama som
    rovnako stará ako ty a taktiež mám malé prsia a klamala by som, ak by som
    tvrdila, že som ich stále mala rada. No uvedomila som si, že majú
    neskutočné množstvá praktických výhod – nemusím si kupovať a nosiť
    drahé podprsenky, nebolí ma z nich chrbát, môžem poľahky športovať a
    obliecť si šaty s odhaleným chrbtom bez toho, aby som musela riešiť
    podprsenku. Navyše, tým pravým ľuďom v tvojom živote nebude nikdy
    záležať na tom, aké veľké prsia máš, pretože ťa budú mať radi pre
    to, kým skutočne si – či už ide o tvojich kamarátov alebo budúceho
    priateľa. Ak si niekto robí posmešky z veľkosti tvojich pŕs, má v prvom
    rade nejaký problém sám so svojím vzhľadom a odporučila by som ti sa
    takýchto ľudí jednoducho strániť. Viem, že naučiť sa mať na sebe rada
    aj veci, ktoré sa ti nepáčia, je dlhý proces, no držím ti
    v ňom palce.