#2195

Anonym

    Michi:

    Ahoj Augustín, neboj sa v tomto probléme nie si sám. Mnohí máme alebo
    sme pri najmenšom mali problémy s vystupovaním na verejnosti. Komunikácia
    s ľuďmi a celkovo schopnosť s nimi vychádzať je dosť náročná a nedá
    sa jej naučiť zo dňa na deň. Mne osobne pomáhala pri komunikácii
    s neznámymi myšlienka, že sa už možno nestretneme, tak prečo to
    neskúsiť. Dôležité je byť naozaj sám sebou, aj keď mnohí ostatní sami
    sebou nie sú, úprimnosťou nič nepokazíš. No celkovo tento problém treba
    riešiť postupne. Začni komunikovať s osobami s ktorými ti to ide samo a
    následne sa skús zameriavať na širšie okolie. V komunikácii ti môžu
    pomôcť aj práce ako promotér, nejaká anketa alebo sa skús na ulici
    spýtať neznámych ľudí na čas,… pomôže ti to opustiť svoju ulitu.
    Taktiež ti môže pomôcť komunikovať s inými pomocou internetu, ale
    s týmto by som bola opatrná, pretože nikdy nevieš kto je naozaj na tej
    „druhej strane“. To, že ty si úprimný a ľudia ti môžu veriť neplatí
    vždy vzájomne. Tak ti prajem veľa šťastia a veľa veľa nových
    zážitkov.