28. júna 2019 o 8:00
#2207
Anonym
Linka detskej dôvery:
Ahoj Tomáš,je to smola, že si si zlomil prst na začiatku prázdnin.
V každom prípade by si mal ísť k lekárovi, lebo len on zistí, či je
skutočne zlomený. Dnes už je možné liečiť zlomeniny nielen sadrou, ale aj
rôznymi ortézami. To však musí určiť lekár. Neošetrená a neliečená
zlomenina Ti môže robiť problémy celý ďalší život. Prst môže ostať
deformovaný, možno ním nebudeš môcť hýbať a teda nebude plniť svoju
funkciu. A to by bolo určite horšie ako niekoľko týždňov ho mať
v sadre. A možno ani nie je zlomený. Ale to môže zistiť len lekár. Preto
choď k nemu čo najskôr. Prajem Ti napriek tomu pekné prázdniny. Linka
detskej dôvery
