Anonym
Nika:
ALI29, je mi veľmi ľúto, čo prežívaš. Som veľmi rada, že si sa
obrátila na rovesnícku poradňu. Asi vieš, že fajčenie, pitie alkoholu ani
sebapoškodzovanie nie je riešením problému – problému, ktorý ťa
k tomuto všetkému priviedol. Pravdepodobne ťa muselo niečo veľmi zraniť a
musíš prežívať veľkú psychickú bolesť, preto fajčíš, resp. si
fajčila, piješ alkohol, ubližuješ si. Myslím si, že problémy, ktoré
máš, sú priveľkým bremenom na to, aby si ich niesla sama. Rozumiem, že
máš možno pocit, že keby si sa niekomu zdôverila, akurát by si ho
zaťažovala svojimi starosťami, no je veľmi dôležité, aby ti niekto bol
v tejto ťažkej situácii, v ktorej sa nachádzaš, oporou. Ak sa nemáš vo
svojom okolí komu zdôveriť, alebo sa nikomu z nejakého dôvodu zdôveriť
nechceš, môžeš využiť chat Linky Detskej Dôvery, ktorý funguje každý
pracovný deň od 14:00 do 19:00. Držím ti palce a verím tomu, že raz sa
budeš cítiť lepšie.
