#2856

Anonym

    Emma – rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj, SaraH, chápem, že sa cítiš zle. Problémy s rodinou sú najhoršie
    a vedia raniť najviac. Mohla by si sa skúsiť porozprávať s niekým iným
    z rodiny (s druhou babkou a dedkom, ujom, tetou alebo ja sesternicou či
    bratrancom) alebo s niekým dospelým, ktorému veríš (učiteľkou alebo
    školským psychológom). Keď žiadnu takúto osobu vo svojom živote nemáš,
    môžeš sa obrátiť na chat Linky Detskej Dôvery, kde môžeš všetko
    prebrať s odborníkmi. Nájsť kamarátov je pre niekoho ľahké, pre niekoho
    ťažké, ale mohla by si skúsiť nejaký nový krúžok alebo sa pridať do
    nejakej dobrovoľníckej skupiny, zapojiť sa do nejakých aktivít v škole,
    ktoré by ťa mohli trochu odpútať od tvojich myšlienok a možno aj nájdeš
    niečo, čo ťa baví a nových kamarátov. Každopádne by som sa určite
    obrátila na nejakého odborníka či už tu na Linke alebo niekoho v tvojom
    okolí. Držím palce, aby sa ti všetko podarilo a bolo to lepšie a našla si
    niekoho, kto ťa bude mať rád a záležať mu na tebe.