Anonym
Emma – rovesnícka poradkyňa:
Ahoj, SaraH, chápem, že sa cítiš zle. Problémy s rodinou sú najhoršie
a vedia raniť najviac. Mohla by si sa skúsiť porozprávať s niekým iným
z rodiny (s druhou babkou a dedkom, ujom, tetou alebo ja sesternicou či
bratrancom) alebo s niekým dospelým, ktorému veríš (učiteľkou alebo
školským psychológom). Keď žiadnu takúto osobu vo svojom živote nemáš,
môžeš sa obrátiť na chat Linky Detskej Dôvery, kde môžeš všetko
prebrať s odborníkmi. Nájsť kamarátov je pre niekoho ľahké, pre niekoho
ťažké, ale mohla by si skúsiť nejaký nový krúžok alebo sa pridať do
nejakej dobrovoľníckej skupiny, zapojiť sa do nejakých aktivít v škole,
ktoré by ťa mohli trochu odpútať od tvojich myšlienok a možno aj nájdeš
niečo, čo ťa baví a nových kamarátov. Každopádne by som sa určite
obrátila na nejakého odborníka či už tu na Linke alebo niekoho v tvojom
okolí. Držím palce, aby sa ti všetko podarilo a bolo to lepšie a našla si
niekoho, kto ťa bude mať rád a záležať mu na tebe.
