#3035

Anonym

    Mia, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj Maťka, vyšetrenie u gynekológa prebieha v podstate podobne ako
    u obvodnej lekárky. Najprv sa porozprávaš s pani sestričkou, ktorá ti
    zavedie zdravotnú kartu, do ktorej bude vkladať všetky výsledky
    z vyšetrení. Ak uzná sa vhodné, tak ti vezme krv a pod. Ak Ťa pani
    doktorka zavolá, tak pôjdeš k nej aj so zdravotnou kartou. Porozprávate sa,
    môže ti klásť rôzne otázky ( napr. Či si uz mala pohlavný styk, či mas
    pravidelný menštruačný cyklus, kedy si mala poslednú menštruáciu a či
    máš nejaké obtiaže.) samozrejme, že sa vyzlečieš od pol pása dole, ale
    toho sa nemusíš vôbec obávať. Pani doktorka ti urobí ultrazvuk brucha a
    taktiež gynekologický ultrazvuk, prostredníctvom ktorého ťa už po jej
    zvážení vyšetrení cez pošvu alebo konečník. Povie Ti, či je všetko
    v poriadku a podla toho sa ďalej určí, že čo a ako ďalej. Určite Ťa
    pošle pani sestrička na ultrazvuk pŕs, ale to si určíte termín a presné
    miesto. Väčšinou ho robia v nemocniciach. Aj ja som bola prvýkrát
    v očakávaní a mala som stres, ale nie je to nič hrozné. Je potrebné sa
    uvoľniť a nebyť nervózna. Čo sa oblečenia týka, by som si hlavne zobrala
    niečo, v čom ti bude pohodlne. Určite to zvládneš, držíme Ti palce a
    kľudne sa nám môžeš ozvať a podeliť sa s nami o Tvoju prvú
    skúsenosť.