#3077

Anonym

    Mia, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj, úplne chápem, že situácia po rozchode a hlavne s natoľko blízkou
    osobou musí byť veľmi náročná. Avšak prvé a to najdôležitejšie, čo
    by ste obaja mali urobiť, je, že si v tejto dobe aspoň vyhradíte čas na
    poriadny rozhovor, hoc aj po telefóne a všetky vlastné očakávania spolu
    preberiete a ujasníte si ich. Je v poriadku, že tvojou prioritou je mať deti
    a založiť si rodinu, no to sa tiež nevylučuje so štúdiom na vysokej
    škole. Práve naopak, s vyšším vzdelaním prichádza často aj vyšší
    zárobok a teda aj viac finančnej stability pri starostlivosti o deti. Ak ti
    prekáža, že tvoj priateľ ide na VŠ mimo vášho mesta, stále sa viete
    dohodúť napr. na pravidelnom volaní, návštevách počas víkendov a
    podobne, sama mám kamarátku, ktorej to aj takto s priateľom veľmi dobre
    klape, základom je však snaha. A o rok by si sa k nemu predsa vedela na
    univerzite pripojiť, alebo sa aspoň k nemu presťahovať. Pre tvojho
    priateľa môže byť v tomto veku aj samotná vidina detí príliš
    vzdialená, aj keď by si to v budúcnosti predstaviť vedel, základ je však
    jasný – musíš sa ho opýtať a tieto veci si potrebujete jasne a úprimne
    vyjasniť a nie sa unáhlene rozchádzať. Potenciál zvládnuť tieto veci
    predsa máte – ako píšeš, už ste spolu 5 rokov. Keď sa ukáže, že
    vaše predstavy o spoločnej budúcnosti sú príliš odlišné, až vtedy by
    som sa rozhodla pre rozchod. V tom prípade však určite nevoľ
    sebapoškodzovanie či iné ubližovanie, pretože tvoje telo si to nezaslúži.
    Určite si úžasné dievča, ktoré má pred sebou krásne veci a ak by to aj
    tentoraz nevyšlo, raz si nájdeš niekoho, kto si s tebou bude chcieť
    založiť rodinu. Kedykoľvek by ťa to k sebapoškodzovanie opäť silno
    ťahalo, kľudne nám napíš priamo na túto stránku do chatu. Držím palce a
    želám krásne sviatky.