#3086

Anonym

    Emma – rovesnícka poradňa:

    Ahoj, Ema, som rada, že si sa nám zdôverila so svojimi obavami. Podľa
    mňa by si sa nemala hanbiť za svoj strach, lebo veľa detí v tvojom veku sa
    cítia neisté, lebo ich telo sa práve mení a vyvíja. Verím, že to môže
    byť veľmi ťažké, ale skús sa pozrieť na niečo, čo máš na sebe rada.
    Či už pôjde o maličkosť, napríklad o tvoj úsmev, farbu vlasov alebo aj
    dĺžku mihalníc. Skús sa pozrieť aj na úplne drobnosti, snaž sa pozrieť
    naseba očami niekoho iného. Potom sa môžeš zamerať na svoje dobré
    vlastnosti, spýtaj sa rodičov a kamarátov, čo na tebe majú radi, lebo
    krása nie je iba o tom, ako vyzerám, ale o tom, čo z nás vyžaruje a
    skutočne si myslím, že človek je hneď o niečo krajší, keď sa usmieva a
    verí si 🙂 Skús si nájsť svoj štýl, prostredie a ľudí, s ktorými sa
    cítiš dobre a ja pevne verím, že sa to prejaví aj na tvojom sebavedomí a
    vnímaní seba samej. Držím palce 🙂