Anonym
Emma – rovesnícka poradňa:
Ahoj, Ema, som rada, že si sa nám zdôverila so svojimi obavami. Podľa
mňa by si sa nemala hanbiť za svoj strach, lebo veľa detí v tvojom veku sa
cítia neisté, lebo ich telo sa práve mení a vyvíja. Verím, že to môže
byť veľmi ťažké, ale skús sa pozrieť na niečo, čo máš na sebe rada.
Či už pôjde o maličkosť, napríklad o tvoj úsmev, farbu vlasov alebo aj
dĺžku mihalníc. Skús sa pozrieť aj na úplne drobnosti, snaž sa pozrieť
naseba očami niekoho iného. Potom sa môžeš zamerať na svoje dobré
vlastnosti, spýtaj sa rodičov a kamarátov, čo na tebe majú radi, lebo
krása nie je iba o tom, ako vyzerám, ale o tom, čo z nás vyžaruje a
skutočne si myslím, že človek je hneď o niečo krajší, keď sa usmieva a
verí si 🙂 Skús si nájsť svoj štýl, prostredie a ľudí, s ktorými sa
cítiš dobre a ja pevne verím, že sa to prejaví aj na tvojom sebavedomí a
vnímaní seba samej. Držím palce 🙂
