Anonym
Emma, rovesnícka poradňa:
Ahoj, Kika, som veľmi rada, že si sa rozhodla nám napísať. Podľa mňa
by bolo najlepšie povedať mamke o svojich pocitoch. Nemusí to byť pre teba
ľahké, ale možno by si mohla začať postupne od tých najmenších
problémov a starostí a keď budete s mamou zas blízka, zdôveriť sa jej so
všetkým. Rozumiem, že s príchodom mladšieho súrodenca sa pozornosť
tvojej mamy obrátila hlavne na neho. Rodičia to často robia, keď sa narodí
niekto mladší, a pritom si vôbec neuvedomujú, že aj ich staršie dieťa ich
ešte stále potrebuje. Čo sa týka tvojej ďalšej rodiny, teraz je trochu
ťažšie sa s niekým stretávať, ale možno by si si s nimi mohla
častejšie vymieňať správy alebo telefonovať a takto aspoň zostávať
v kontakte. Som rada, že aj napriek všetkému máš aspoň pár priateľov,
ktorí ti rozumejú. A keď sa budeš hocikedy cítiť, že si na to všetko
sama, pokojne sa obráť na chat Linky alebo nám aj napíš sem, do poradne.
Prajem ti len to najlepšie, veľa síl a odvahy, ale verím, že to všetko
nakoniec dobre dopadne 🙂
