Anonym
Emma, rovesnícka poradňa:
Ahoj, Katka, som rada, že si sa rozhodla nám napísať. Tvoja
situácia neznie vôbec ľahko a to, že teraz žijeme v dobe pandémie,
nepomáha žiadnym psychickým chorobám. Neviem, či navštevuješ
nejakého psychológa, ale možno by si to mohla zvážiť. Teraz je to
trochu ťažšie, no niektoré centrá funguje stále aspoň online a
mohlo by ti to pomôcť. Môžeš skúsiť aj návštevu svojho
psychiatra, ktorí ti môže pomôcť pomocou liekov zmierniť tvoju
úzkosť. Ak chceš, môžeš nám napísť aj do chatu a
porozprávať sa o tom viac so psychológmi. Možno by si sa mohla
porozprávať o svojich pocitoch aj so svojím bratom alebo rodičmi,
podpora rodiny je veľmi dôležitá a potrebná. Keď na teba prídu
úzkostné stavy, skús hlavne zhlboka dýchať, ľahnúť si, možno
pustiť hudbu, ak ti to pomôže možno aj ísť za niekym a objať ho,
to tiež pomáha upokojiť sa. A hlavne nezabudni robiť veľa vecí,
ktoré máš rada, lebo to pomáha našej duši asi najviac ? Držím
palce, aby to všetko dobre dopadlo.
