#3469

Anonym

    Emma, rovesnícka poradňa:

    Ahoj, Katka, som rada, že si sa rozhodla nám napísať. Tvoja
    situácia neznie vôbec ľahko a to, že teraz žijeme v dobe pandémie,
    nepomáha žiadnym psychickým chorobám. Neviem, či navštevuješ
    nejakého psychológa, ale možno by si to mohla zvážiť. Teraz je to
    trochu ťažšie, no niektoré centrá funguje stále aspoň online a
    mohlo by ti to pomôcť. Môžeš skúsiť aj návštevu svojho
    psychiatra, ktorí ti môže pomôcť pomocou liekov zmierniť tvoju
    úzkosť. Ak chceš, môžeš nám napísť aj do chatu a
    porozprávať sa o tom viac so psychológmi. Možno by si sa mohla
    porozprávať o svojich pocitoch aj so svojím bratom alebo rodičmi,
    podpora rodiny je veľmi dôležitá a potrebná. Keď na teba prídu
    úzkostné stavy, skús hlavne zhlboka dýchať, ľahnúť si, možno
    pustiť hudbu, ak ti to pomôže možno aj ísť za niekym a objať ho,
    to tiež pomáha upokojiť sa. A hlavne nezabudni robiť veľa vecí,
    ktoré máš rada, lebo to pomáha našej duši asi najviac ? Držím
    palce, aby to všetko dobre dopadlo.