Anonym
Mia, rovesnícka poradkyňa:
Ahoj Lenka, úplne rozumiem, že ťa téma sexuality a intimity trápi a že
je to niečo, čo sa v tomto veku prirodzene rieši. Chcela by som ťa však
v prvom rade ubezpečiť, že je veľmi individuálne, aké sexuálne túžby
človek pociťuje, či aké libido má. Celá naša spoločnosť je tak
zvláštne nastavená, že ak človek nemá v “tom správnom” veku “to
správne” množstvo sexu, nie je s ním niečo v poriadku. To však vôbec
nie je pravda a to, či a s kým chceš mať sex alebo inak pohlavne žiť, je
len a len tvoja individuálna vec. Pokiaľ to takto cítiš, nie je na tom
vôbec nič zvláštne. Čo sa týka rozhodovania, s kým chceš mať sex –
rovnako by som tomu nechala voľný priebeh. To, že si doteraz nikoho, kto by
ťa priťahoval, ešte nestretla, je rovnako úplne normálne a ver, že
jedného dňa to príde – možno sa len potrebuješ s niekým spojiť na
istej hlbšej úrovni. Vôbec nezáleží na tom, či to napokon bude v 18,
19 alebo 25. Hlavné je, aby si v týchto vzťahoch išla vlastným tempom a
rozhodovala sa sama, určite sa netreba nechať do ničoho zatlačiť.
Držím palce.
