Anonym
Rovesnícka poradkyňa Terezka:
Ahoj Linda, ďakujem že si s nami zdieľala svoje obavy. Je úplne
prirodzené, že sa maturít obávaš, keďže je to taká prvá naozaj
dôležitá skúška v živote študenta. Tvoj strach zdieľa
nesposčítateľne veľa mladých ľudí. Je mi ľúto, že ťa tvoja rodina
nevie pochopiť. No tvoji rovesníci to určite prežívajú tiež. Skús sa
o svojich pocitoch porozprávať s tiež maturujúcimi kamarátmi alebo
môžete vyskúšať učiť sa spolu. Chápem, že ti príde nespravodlivé,
keďže maturity sa minulé dva roky nekonali, no pred tým to bola normálna
vec. Ber to ako dobrú skúsenosť pred vysokou školou. Spomínaš, že sa
stále učíš, ale necítiš sa pripravená, preto by ti mohlo pomôcť
prezrieť si maturitné skúšky z minulých rokov, ktoré sú voľne dostupné
na matura.sk . Nemusíš sa strachovať, že keď urobíš pár chýb hneď
skúšky nespravíš. K úspešnému absolvovaniu písomnej časti ti postačí
minimálne 33% a zo slohovej práce 25%, verím že sa to dáš aj lepšie. Ak
sa svedomito učíš, nemáš sa čoho báť, no predsa by som obmedzila takéto
správy na sociálnych sieťach, aby ťa zbytočne neznervózňovali. Prajem
veľa šťastia a úspešné maturitné skúšky.
