Anonym
Mimi, rovesnícka poradkyňa:
Ahoj, som rada, že si sa odvážila napísať do rovesníckej poradne.
Chápem, že to pre teba na škole musí byt veľmi ťažké. Žiaľ na
Slovensku sú ľudia stále veľmi konzervatívni a veľmi často si to odnesie
práve LGBT+ komunita. Aj keď sa to tak na prvý pohľad nezdá stále však
existuje mnoho ľudí, ktorý túto komunitu podporujú, bohužiaľ hatery sú
však hlasnejší. Musím povedať, že už len to, že si sa odvážila túto
tému otvoriť, svedčí o tvojej veľkej odvahe, lebo málokto by to v tvojej
pozícii dokázal. Odporúčala by som ti zveriť sa so svojimi pocitmi nejakej
kamarátke. Rozumiem, že coming-out je veľmi náročný, lebo nevieš s akou
odpoveďou sa stretneš, no nemôžeš byť na to celé sama. Možno by si sa
mohla opatrne začať viac baviť s tvojimi crushmi a aspoň by si zistiila,
aký majú na LGBT komunitu názor. Vravela si, že tvoja mamka je s tým
vpohode, tak sa môžeš pokúsiť aj s ňou o tom viac rozprávať. Dala by
som ti do pozornosti aj organizáciu prizma, čo je komunitné a poradenské
centrum pre LGBT+ ľudí, so sídlom v Košiciach. Stačí ak vypniš ich
formulár a oni by sa ti mali ozvať. Existuje aj iniciatíva inakosť, čo je
podobná organizácia so sídlom v Bratislave. Poskytujú poradenstvo pre LGBT+
ľudí primárne online formou, prostredníctvom inporadne. Veľmi ti držím
palce, aby si našla komunitu ľudí, v ktorej by si mohla byť
sama sebou.
