#5145

Anonym

    Mimi, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj, som rada, že si sa odvážila napísať do rovesníckej poradne.
    Chápem, že to pre teba na škole musí byt veľmi ťažké. Žiaľ na
    Slovensku sú ľudia stále veľmi konzervatívni a veľmi často si to odnesie
    práve LGBT+ komunita. Aj keď sa to tak na prvý pohľad nezdá stále však
    existuje mnoho ľudí, ktorý túto komunitu podporujú, bohužiaľ hatery sú
    však hlasnejší. Musím povedať, že už len to, že si sa odvážila túto
    tému otvoriť, svedčí o tvojej veľkej odvahe, lebo málokto by to v tvojej
    pozícii dokázal. Odporúčala by som ti zveriť sa so svojimi pocitmi nejakej
    kamarátke. Rozumiem, že coming-out je veľmi náročný, lebo nevieš s akou
    odpoveďou sa stretneš, no nemôžeš byť na to celé sama. Možno by si sa
    mohla opatrne začať viac baviť s tvojimi crushmi a aspoň by si zistiila,
    aký majú na LGBT komunitu názor. Vravela si, že tvoja mamka je s tým
    vpohode, tak sa môžeš pokúsiť aj s ňou o tom viac rozprávať. Dala by
    som ti do pozornosti aj organizáciu prizma, čo je komunitné a poradenské
    centrum pre LGBT+ ľudí, so sídlom v Košiciach. Stačí ak vypniš ich
    formulár a oni by sa ti mali ozvať. Existuje aj iniciatíva inakosť, čo je
    podobná organizácia so sídlom v Bratislave. Poskytujú poradenstvo pre LGBT+
    ľudí primárne online formou, prostredníctvom inporadne. Veľmi ti držím
    palce, aby si našla komunitu ľudí, v ktorej by si mohla byť
    sama sebou.