#5166

Anonym

    Mimi, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoi Terezka, som rada, že si napísala do rovesníckej poradne. Chápem,
    že ťa táto situácia veľmi trápi, a že je ťažké nájsť riešenie. No
    určite nemáš zdravotné problémy kvôli tomu, že by si bola zlý človek.
    Mnohé choroby sú často dedičné a nedokážeš ovplyvniť či ich máš
    alebo nie. Odporúčala by som ti, aby si sa s babkou porozprávala a
    vysvetlila, že sa ti jej správanie nepáči. To ako to prijme, už ovplyvniť
    nedokážeš, no môžeš sa o to aspoň pokúsiť. Je obdivuhodné už len to,
    že aj napriek tomu, že sa k tebe bezdôvodne sprava tak nepekne, ty si stále
    láskavá a chcela si jej zagratulovať k narodeninám. Chápem, že
    pociťuješ pocity samoty. V teenegerskom veku je občas veľmi náročné
    nájsť si kamarátov s ktorými si úprimne rozumieš. Ak chodíš na nejaké
    krúžky, skús nabudúce osloviť niekoho kto tam chodí. Rozumie, že je
    náročné urobiť ten prvý krok, no za pokus to stojí. Aj keď sa to teraz
    nezdá, neostane to tak navždy, každé zlé obdobie sa raz skončí, nesmieš
    však prestať bojovať. Je dôležité, aby si v tom nebola sama. Ak máš
    dobrý vzťah s rodičmi, učiteľkou skús sa im zdôveriť s pocitmy ktoré
    teraz prežívaš a popros ich o pomoc. Neboj sa kontaktovať aj naše linku
    detskej dôvery prostredníctvom telefónu: 0907 401 749, mailu: odkazy@linkadeti.sk,
    skypu: linkadeti, alebo chatu. Velmi ti držím palce, aby si sa čoskoro
    cítila lepšie.