#5168

Anonym

    Mimi, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj Emka, som rada, že si napísala do rovesníckej poradne. Chápem, že
    prežívaš veľmi náročné obdobie, a že je ťažké nájsť niečo
    pozitívne. No aj keď sa to tak teraz nezdá, nič zlé netrvá navždy,
    dôležité však je, aby si to nevzdala. Žiaľ, veľmi veľa ľudí psychické
    problémy zľachčuje, čo ti pochopiteľne neprospieva. Aj keď rozumiem, že
    to musí byt pre teba náročné, odporúčam, aby si sa skúsila s rodičmi
    o tvojich pocitoch porozprávať a vysvetliť im, že potrebuješ odbornú
    psychologickú pomoc. Niekedy sa nepodarí nájsť psychológa, ktorý by ti
    vyhovoval hneď na prvýkrát, a tak to treba skúsiť viackrát. Odporúčala
    by som ti, aby si na IPčko napisla viackrát, keďže bývajú tiež dosť
    obsadení. Môžeš vyskúšať aj iné formy pomocí napríklad krízovú linku
    pomocí prostredníctvom telefónu: 0800 500 333. Tak­tiež neváhaj
    kontaktovať aj našu linku detskej dôvery prostedníctvom telefónu:
    0907 401 749, mailu: odkazy@linkadeti.sk,
    skypu: linkadeti alebo chatu. Je dôležité, aby si na to nebola sama, a aby si
    našla podporu. Preto sa neboj kontaktovať nejakú učitelku, alebo školskú
    psychologičku, hocijakú osobu, ktorej doveruješ a myslíš, že by ti vedela
    pomôcť. Veľmi ti držím palce, aby sa tvoja situáciu zlepšila, a aby si
    bola šťastná.