#5185

Anonym

    Mimi, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj, som rada, že si sa odvážila napísať do rovesníckej poradne.
    Chápem, že situácia ktorú momentálne prežívaš, musí pre teba byť
    veľmi náročná. Je obdivuhodné, že si so sebapoškodzovaním dokázala sama
    prestať, keďže malo ľudí to dokáže. Odporúčala by som ti však
    navštíviť psychológa. Rozumiem, že to pre teba môže byť veľmi
    náročné, keďže stále je vo svete veľká stigma, no nie je to žiadna
    hanba. Práve naopak, je to odborník na duševné zdravie, ktorý nám ma
    pomôcť keď sa cítime zle. Závislosť na liekoch je vážna, keďže
    benzodiazepíny majú veľa vedľajších príznakov a je dôležité, aby si
    ich neužívala dlhodobo. Neboj sa so svojimi problémami zdôveriť aj nejakej
    dôveryhodnej osobe, či už kamarátke, rodičovi, alebo učiteľke. Je
    dôležité, aby si na to neostala sama a mala okolo seba ľudí, ktorí ti
    budú oporou. Neváhaj sa obrátiť aj na našu linku detskej dôvery
    porostrednictvom telefónu: 0907 401 749, mailu: odkazy@lindadeti.sk,
    skypu: linkadeti, alebo chatu. Velmi ti držím palce, aby si to zvládla, a aby
    si sa čoskoro cítila lepšie.