#5492

Anonym

    Nikol, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj. Ďakujem, že si napísala do Rovesníckej poradne. Šikana je
    akékoľvek zámerné nepríjemné správanie, kt. sa opakuje. Takže pokiaľ ti
    spolužiaci opakovane robia niečo, čo ti je nepríjemné, nemusíš uvažovať
    nad akýmisi „znakmi šikany“ alebo že si len namýšľaš. Ich správanie
    ti ubližuje, a s tým treba niečo robiť. Povedz o svojej situácii niekomu
    dospelému – rodičom, pani učiteľke, školskej psychologičke…
    V takýchto prípadoch je dôležité zakročiť čo najskôr. Ak by si
    potrebovala, kedykoľvek môžeš kontaktovať aj Linku detskej dôvery cez mail
    (odkazy@linkadeti.sk),
    Skype (linkadeti), telefón (0907 401 749), alebo aj cez chat. Budem ti
    držať palce.