#5661

Anonym

    Oly, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj Alexandra. Ďakujem, že si nám napísala. Je úplne normálne hľadať
    na túto otázku odpoveď, avšak tá nie je jednoznačná. To, či niekto je
    alebo nie je “panna”, závisí od toho, ako si tento pojem jednotliví
    ľudia vysvetľujú. Mnohí si pod tým predstavujú, že ešte nemali
    vaginálny styk s mužom, ale iní to chápu širšie, ako prvú akúkoľvek
    intímnu skúsenosť. Myslí na to, že nezáleží na tom, či si bola intímna
    s dievčaťom alebo s chlapcom. Čo je dôležité, je tvoj pocit, tvoje
    hranice a to, ako vnímaš sama seba. Nikoho nemusíš presviedčať o svojej
    hodnote na základe minulých skúseností. Každý má svoju cestu životom a
    skúsenosti. To, že si bisexuálna, je úplne v poriadku. Ak máš potrebu
    o tom hovoriť viac, zveriť sa alebo niečo ďalej rozoberať, kľudne nám
    napíš znova. Držím ti palce.