#5703

Anonym

    Mimi, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj som rada, že si napísala do rovesníckej poradne. Chápem, že
    situácia, ktorú momentálne prežívaš musí byť pre teba veľmi náročná.
    No aj keď, to tak teraz nevyzerá, neznamená, že tento pocit samoty budeš
    mať navždy. Rozumiem, že tvoja rodinná situácia je momentálne
    komplikovaná, no keď budeš staršia a budeš mať viac slobody, budeš sa
    môcť obklopiť ľuďmi, ktorým na tebe záleží. Mohla by si možno
    porozprávať so svojou sestrou a spýtať sa ako to vníma ona. Aj keď to
    určite nie je ľahké skús sa spýtať svojej mamky, keď budete obe
    v pokoji, prečo sa tak k tebe chová a vykomunikovať si veci, ktoré vám na
    sebe navzájom prekážajú. Neboj sa obráťit ani na linku detskej dôvery
    prostredníctvom chatu, mailu: odkazy@linkadeti.sk,
    skypu: linkadeti a telefónu: 0907 401 749. Chá­pem, že to momentálne
    nemáš ľahké, no to neznamená, že to tak ostane navždy. Hlavne nestrácaj
    nádej. Veľmi ti držím palce, aby sa situácia doma aspoň o kúsok
    zlepšila.