Anonym
Dominika, rovesnícka poradkyňa:
Ahoj Saška, som rada, že si napísala do rovesníckej poradne. Vidím, že
Ťa tvoja situácia v škole trápi a doma to zremne o veľa ľahšie nie je.
Skús zájsť za niekým zo školy, nejaká učiteľka alebo niekto kto by Ti
mohol pomôcť a povedať mu o tvojej situácii doma. S kamarátkou sa
môžeš skúsiť porozprávať, v pokoji a osamote. Predtým si skús
premyslieť čo presne by si jej chcela povedať a ako by si chcela váš
problém riešiť. Nie si na to sama. Držím Ti palce aby si našla potrebnú
pomoc. Ak sa budeš potrebovať porozprávať, pokojne kontaktuj Linku detskej
dôvery prostredníctvom chatu, emailovej poradne odkazy@linkadeti.sk,
telefonickej poradne, Skype, rovesníckej poradne, alebo inú organizáciu,
ktorá ponúka pomoc 24 hodín 7 dní v týždni, ako napríklad IPčko.
