#5853

Anonym

    Dominika a Simona, rovesnícke poradkyne:

    Ahoj Tomáš, som rada, že si napísal do rovesníckej poradne. Chápem, že
    je pre Teba ťažké, že si z Teba robia spolužiaci srandu a máš pocit, že
    si to učitelia nevšímajú. So svojim problémom sa môžeš zdôveriť
    nejakej dospelej osobe na škole, napríklad školskému psychológovi,
    výchovnému poradcovi alebo učiteľovi, ktorému dôveruješ. Pokojne o tom
    povedz doma rodičom. Môžeš ich poprosiť, aby do školy zašli a povedali
    o probléme vedeniu. Niekedy môže pomôcť pokojne a jasne povedať nie,
    nepáči sa mi to, prestaňte a dať tým najavo, že sa Ti ich správanie
    nepáči. Ich správanie voči Tebe nedefinuje Tvoju osobnosť a držím palce,
    aby sa situácia čoskoro vyriešila.