Anonym
Miška a tím rovesníckej poradne:
Ďakujeme ti, že nám tak otvorene píšeš. To, čo opisuješ – že sa
cítiš zle, máš znechutenie zo svojho tela a je to pre teba teraz veľmi
intenzívne – je niečo, čo v podobných situáciách zažíva veľa
ľudí. A je úplne normálne sa tak cítiť.
Vidno tiež, že sa snažíš zvládať to najlepšie, ako vieš –
používaš techniky, o ktorých sme písali, a hľadáš spôsoby, ako to
ustáť. To, že si gumičku na ruke či tečúcu vodu spomenula, ukazuje, že
sa snažíš nájsť úľavu v náročných chvíľach.
Rozumieme aj tomu, že teraz možno ešte nevieš, či dokážeš o tom
hovoriť otvorene. Je v poriadku ísť vlastným tempom. Ak cítiš, že možno
o pár dní budeš mať viac síl, aj to je úplne v poriadku. Zároveň, ak
však nechceš zostať s týmto sama – zaslúžiš si podporu, ktorá ti
môže reálne pomôcť a poskytnúť ti odbornejšie rady, odporučili by sme
kontakty aj na iných odborníkov a iné linky, ktoré fungujú nonstop pre
prípad, že by si to potrebovala, pretože existuje aj mnoho iných techník a
krokov, ktoré by ti vedeli odborníci odporučiť a ktoré by to mohli
pomôcť viac.
Ale aj keď ťa smerujeme k odbornej pomoci, stále platí, že ak sa budeš
cítiť zle, preťažená alebo budeš mať potrebu sa niekomu ozvať, pokojne
nám ešte napíš. Sme tu na to, aby sme ťa vypočuli a podporili ťa
v hľadaní ďalších krokov.
Myslíme na teba a prajeme ti veľa síl.
