#2493

Anonym

    Stellan:

    Nikto ma nekontaktoval, aj keď som tu nechal na seba kontakt. V meste,
    v ktorom bývam podporné skupiny neexistujú. Nie je tu rozvinutá
    psychologická starostlivosť. Chodieval som v inom meste, kde som študoval na
    také skupiny, ale nepomohli mi. Problém asi bol, že všetci ostatní ľudia,
    čo tam chodili, tak boli v podstate zdraví. Mali nejaké krátkodobé
    problémy, čo ich trápili, ale nikto na tom nebol tak zle ako ja. Nerozumeli
    mi, tak som sa nemohol o tie problémy podeliť. Jediný som tam bol taký
    totálne paralyzovaný v živote, a taký čo nemá žiadnych kamarátov a
    blízkych ľudí. Ja mám hrozný problém s emóciami, ktoré neviem
    vyjadriť, cítim sa ako časovaná bomba. Potom mám pocit, že idem každú
    chvíľu odpadnúť. Mne je veľmi veľmi špecificky zle. Presne cítim v čom
    je problém. Ale sám to neviem prekonať. A neviem nájsť nikoho kto by mi
    s tým pomohol. Ľudia sa odo mňa odvracajú. Vravel som, že už som bol
    niekoľkých psychiatroch, psychológoch, v niekoľkých skupinách,
    v niekoľkých nemocniciach a pravidelne volám na linky dôvery. Ale nikto sa
    tam nepozrie na to, čo mi v skutočnosti je, lebo na to nie je popísaná
    diagnóza v DSM-5. Vždy ma onálepkujú ni­ekoľkými diagnózami z toho
    manuálu, ale ani jedna nevystihuje, čím v skutočnosti trpím. Najhoršie na
    tom je, že stavy čo mám sa postupom času zhoršujú. V minulosti som bol
    schopný toho robiť o dosť viac. Nikdy mi nebolo až tak zle ako mi je
    teraz. A bude to horšie. Tým pádom to jedného dňa nutne dospeje
    k samovražde. Nevidím iné východisko.