#3722

Anonym

    Rudynko:

    Ahoj, Janka 🙂

    Súhlasím s tým, čo si povedala. Sám poznám veľa takých ľudí a je
    smutné, že existujú. To, že na ňu nereagujete, je najlepšia vec, čo
    môžete robiť. Väčšinou sa tak ako ona správa niekto, kto potrebuje
    pozornosť a napríklad doma ju nedostáva. Čo sa týka vzhľadu, to je
    absolútne nedôležité, lebo v „dospeláckom svete“ sa na vzhľad nebude
    nikto pozerať. Tvoj manžel ťa bude ľúbiť pre to, aká si, tvoji kamaráti
    tiež, a šéfovi v práci pôjde len o to, ako pracuješ 🙂 A čo sa týka
    vedomostí, treba si uvedomiť, že inteligencia nie je to isté ako známky.
    Existujú jednotkári, ktorí v živote nič nedokážu, a existujú trojkári,
    ktorí zarábajú desaťtisíce a sú úspešní riaditelia firiem. Navyše,
    v škole medzi sebou nesúperíte, ale máte sa navzájom tlačiť dopredu. Ona
    ako jednotkárka a vzorná žiačka by mala ostatným pomáhať, aby mali
    lepšie známky, a nie ich ponižovať. Takže sama svoju úlohu nezvláda.

    Radím ti pokračovať s tým, ako to vnímaš teraz. Verím, že teba aj
    všetkých ostatných to vytáča, ale tak zopár rokov s ňou nejako
    vydržíte a potom ju už nebudete musieť vidieť. Hlavne buď stále nad vecou
    a nezabúdaj, že známky alebo pekná postava jej sú nanič, keď nie je
    dobrý človek. Nemusíš sa s nikým porovnávať a keď má ona potrebu
    porovnávať ťa so sebou, je to jej chyba, lebo sa pravdepodobne cíti zle a
    potrebuje sa nad niekým vyvyšovať.