Anonym
Laci, rovesnícky poradca:
Ahoj, ďakujeme že si napísal/-a do Rovesníckej poradne.
Nebude ťažké uveriť tomu keď poviem, že neviem presne čím si
prechádzaš. Čo viem je to, ze so sebou a svojimi emóciami niekedy v živote
bojujeme. A môže sa nám zdať že ten boj prehrávame ale môžeš bojovať
aj kvôli svojej rodine, priateľom. Videl som tvoju odpoveď na nedávnu
správu s podobnou témou, ako má tá tvoja. Súhlasím s tebou. Nikto na
svete tu nie je bezdôvodne. Nie každý tú svoju cestu vidí, ale nikto
nezačína na pustej lúke. Každý z nás ovplyvňuje cestu niekoho iného,
či už je to niečo nepatrné ako úsmev na ulici, alebo niečo veľké ako
záchrana života, čo môžu niekedy byť jedno to isté. Túto zmenu už
nevieme odvolať. Toto môžeš využiť aj ty, meniť ľuďom život čo I len
nepatrnými gestami. Čo sa snažím povedať je, keď nechceš žiť pre seba,
ži pre iných. A popri tom hľadaj svoje vlastné ciele. Samozrejme, naše
obvyklé rady zahŕňajú, aby si sa porozprával/-a o tom, čo cítiš
s niekým, komu dôveruješ. Povedal/-a si, že terapia nepomáha. Neviem ako
dlho tam chodíš, ale ten posun možno uvidíš až po niekoľkých rokoch,
takže to ešte nevzdávaj. Komunikácia je kľúčová. Ak budeš mať ešte
problémy alebo sa tento zhorší, stále sa s nami môžeš spojiť cez
mail(odkazy@linkadeti.sk),
Skype(linkadeti), telefón(0907 401 749) alebo chat. Prajem veľa šťastia
na tvojej ceste životom.
