Anonym
Anonym:
Ahoj, Bianka. Mrzí ma, čo sa stalo a ako sa tá učiteľka zachovala.
Vôbec to nebolo OK z jej strany. Je úplne pochopiteľné, že si na tom
nebola psychicky dobre a že si sa v prvom rade sústredila na prijímačky.
Ona ako pedagóg by to mala chápať a rešpektovať, nie ťa ešte za to
nejakým spôsobom trestať. Súhlasím s osobou, ktorá napísala komentár
predo mnou – v prvom rade ona by mala mať sebareflexiu a priznať si chybu.
Už vôbec by nemala robiť to, že ti naschvál dá robiť niečo, o čom vie,
že sa ti to nepáči a že to nemáš rada. Neznášam, keď sa takto
pedagógovia k deťom chovajú. Veľmi ma to hnevá. Je úplne pochopiteľné,
že sa ti triasol hlas a toto všetko, ale ver mi, ostatní si o tebe s 99%
pravepodobnosťou nič zlé nemysleli. Čo by si si myslela ty, kebyže niekto
je vystresovaný a trasie sa mu hlas, pretože má čítať dlhý text?
S najväčšou pravdepodobnosťou by si s ním súcitila. Súhlasím, že
s najväčšou pravdepodobnosťou si na túto situáciu už o pár dní nikto
nespomenie, aj keď samozrejme chápem, že sa ťa to dotklo a že si tak aj
cítila istú nespravodlivosť zo strany tej učiteľky. Nechcem ju teraz nijako
ospravedlňovať, ale je dosť možné, že to, čo spravila a povedala, nemalo
nič spoločné s tebou osobne a ani s vami ako s triedou – možno mala
len zlý deň. To ju ale samozrejme neospravedlňuje, aby si to vybíjala na
vás. Chcem ťa uistiť, že si nič zlé v tomto prípade nespravila. Držím
ti palce a dúfam, že ti už bude čoskoro lepšie 🙂
