Anonym
Mimi, rovesnícka poradkyňa:
Ahoj Terezka, som rada, že si sa odvážila napísať do rovesníckej
poradne. Chápem, že situácia ktorú prežívaš musí byť pre teba veľmi
náročná. Čo sa týka tvojho brata tak tým, že nemá osemnásť stále
zaňho nesú zodpovednosť rodičia. Preto sa neboj na nich zatlačiť a
vysvetliť im, že situácia je vážnejšia ako si oni sami myslia. Môžeš
požiadať o pomoc aj niekoho iného, napríklad starých rodičov, tetu,
niekoho komu doveruješ aby konfrontovali tvojich rodičov, pretože niekedy až
tlak od okolia prinúti rodičov konať. Veľmi ma mrzí, čo všetko náročné
musíš zažívať. Je úplne pochopiteľne, že v tejto situácii cítiš hnev
a sklamanie. Rozumiem, že presvedčiť rodičov, že potrebuješ psychologickú
pomoc musí byt veľmi náročné. Preto sa možno skús obrátiť na niekoho
iného z tvojho okolia, komu doveruješ, aby vysvetlil tvojim rodičom, že by
to bolo pre teba prospešné. Neváhaj sa obrátiť aj na linku detskej dôvery
prostredníctvom telefónu: 0907 401 749, chatu, alebo mailu: odkazy@linkadeti.sk, kde
sa môžeš porozprávať s odborníkmi. Je obdivuhodné, že aj napriek tomu,
že ťa systém a rodičia sklamali, tak tebe stále záleží na tvojom bratovi
a chceš mu pomôcť aj keď to sama nemáš vôbec ľahké. Verím, že sa
situácia aspoň o niečo zlepší, a že na to nebudeš sama.
