#5926

Anonym

    Jakub, rovesnícky poradca:

    Ahoj, som veľmi rád, že si napísala. Je veľmi odvážne hľadať pomoc
    v takejto nepríjemnej situácii. Vyhrážky sú vždy vážne a nedivím sa
    ti, že máš obavy.

    Odporúčam sa o tom s ňou porozprávať, vyvsetliť jej, že ty a tvoj
    bývalý ste iba kamaráti, a že medzi vami nič iné nie je. Možno to nemysli
    vážne a iba to hovorí zo žiarlivosti.

    Ak ani to nepomôže tak by bolo ideálne aby si jej neodpovedala na správy,
    aby sa situácia nevyhrotila. Urob si screenshoty správ s dátumami a obráť
    sa na dospelého, ktorému dôveruješ – či už rodiča, učiteľa alebo
    školského psychológa. Ukáž im tie správy, aby ti mohli pomôcť situáciu
    riešiť. Ak by neprestala tak sa to vždy dá nahlásiť polícii.

    Držím ti palce, nech sa táto náročná situácia čo najskôr
    vyrieši.