Anonym
Nika:
Ahoj LostC. Je mi ľúto, že sa takto cítiš a že to takto doma máš.
Určite nie si jediný, kto má takýto problém, veľa rodičov si jednoducho
zatvára oči predtým, že ich dieťa už nie je ten ich malý synček alebo
dcérka, ale dospievajúci človek s vlastnými názormi. Chápem, že ťa to
hnevá a možno si kvôli tomu niekedy aj smutný. Myslím si, že tu pomôže
len čas a otvorená komunikácia. Tvoja mama musí mať čas spracovať, že
už nie si malé dieťa, je to určite ťažké aj pre ňu. A čo a týka tej
otvorenej komunikácie – určite je dobré rozprávať o tom, keď ťa
niečo trápi, keď ti niečo vadí. Ideálne nie v hneve, ale najskôr sa
trochu upokojiť a potom to riešiť, pretože aj schopnosť komunikovať
o svojich problémoch a pocitoch a riešiť ich je dôkazom vyspelosti a
dospelosti. Držím ti palce.
