Anonym
Bianka – rovesnícka poradkyňa:
Ahoj LostC, rozumiem že situácia , v ktorej sa nachádzaš ťa musí
trápiť. Sme radi , že si nám napísal a zdôveril si sa nám so svojím
problém. Z vlastnej skúsenosti viem, aké je to náročné a vyčerpávajúce
robiť niečo zo všetkých síl, no napriek tomu to občas nestačí. Ja si
myslím , že v očiach našich rodičov navždy ostaneme ako ich malé
ratolesti. No každý z nich sa s tým bude musieť skôr či neskôr
zmieriť. To jednoducho nik neovplyvní. A ani tvoja mamka.
Podľa toho , čo si nám napísal robíš naozaj všetko preto aby si situáciu
vyriešil. Ja si myslím , že všetko je hlavne o dôvere a ako spomínala
Nika dôležitú úlohu tu zohráva aj otvorená komunikácia. Každému z nás
raz pretečie pomyselný pohár trpezlivosti. Nikto z nás nie je dokonalí a
už von koncom neexistuje dokonalé dieťa. Je obdivuhodné ako sa snažíš. No
občas je fajn sa postaviť za svoj názor možno si v rámci normy „dupnuť
nohou“. Aj tvoja mamka si musí uvedomiť, že možno svojím konaním
ubližuje tebe. Každý z nás potrebuje vedieť , že jeho rodič je naňho
hrdí. Pochvala je pre nás v živote dôležitá, pretože aj to je forma
našej motivácie a snaženia sa. Možno by som sa skúsila o tvojej situácii
porozprávať aj so starými rodičmi, tetou ,ujom .. Jednoducho s niekým
s kým máš možno blízky vzťah. Možno spolu prídete na spoločné
riešenie, poprípade sa s mamkou skúsia porozprávať
