#2659

Anonym

    Bianka – rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj LostC, rozumiem že situácia , v ktorej sa nachádzaš ťa musí
    trápiť. Sme radi , že si nám napísal a zdôveril si sa nám so svojím
    problém. Z vlastnej skúsenosti viem, aké je to náročné a vyčerpávajúce
    robiť niečo zo všetkých síl, no napriek tomu to občas nestačí. Ja si
    myslím , že v očiach našich rodičov navždy ostaneme ako ich malé
    ratolesti. No každý z nich sa s tým bude musieť skôr či neskôr
    zmieriť. To jednoducho nik neovplyvní. A ani tvoja mamka.
    Podľa toho , čo si nám napísal robíš naozaj všetko preto aby si situáciu
    vyriešil. Ja si myslím , že všetko je hlavne o dôvere a ako spomínala
    Nika dôležitú úlohu tu zohráva aj otvorená komunikácia. Každému z nás
    raz pretečie pomyselný pohár trpezlivosti. Nikto z nás nie je dokonalí a
    už von koncom neexistuje dokonalé dieťa. Je obdivuhodné ako sa snažíš. No
    občas je fajn sa postaviť za svoj názor možno si v rámci normy „dupnuť
    nohou“. Aj tvoja mamka si musí uvedomiť, že možno svojím konaním
    ubližuje tebe. Každý z nás potrebuje vedieť , že jeho rodič je naňho
    hrdí. Pochvala je pre nás v živote dôležitá, pretože aj to je forma
    našej motivácie a snaženia sa. Možno by som sa skúsila o tvojej situácii
    porozprávať aj so starými rodičmi, tetou ,ujom .. Jednoducho s niekým
    s kým máš možno blízky vzťah. Možno spolu prídete na spoločné
    riešenie, poprípade sa s mamkou skúsia porozprávať